Afyon Haber

24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI FRİGYA´DA KUTLANDI

24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI FRGYA’DA KUTLANDI

     Afyonkarahisar Valilii ve Belediyemiz i birliinde 24 Temmuz Basn Bayram, Döer Beldesi’nde bulunan Emre Gölü Belediyemiz Sosyal Tesisleri’nde ve Ayazini Köyü’nde bulunan Ayazhan’da kutland. Valimiz Gökmen Çiçek ve Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Emre Gölü’nün muhteem manzaras eliinde ehrimizde görev yapan basn mensuplar ve ailelerini arlad.

     Basn Bayram nedeni ile düzenlenen etkinlik gün doumu manzarasnda tekne turu ile balad. Yeni turizm destinasyonu tabiat harikas Emre Gölü ve etraf tekne turu ile kefedildi. Basn çalanlar ve aileleri Bakanmz Mehmet Zeybek ile birlikte göl manzaras eliinde gezinti gerçekletirerek, fotoraflar çektirdi.

MEDENYETLER BE FRGYA BASIN EMEKÇLER GÖZÜNDEN KEFEDLD

     Tekne turu ile balayan etkinlik; 3 bin yllk tarihe sahip Ayazini Köyü’nde, yerli ve yabanc turistleri arlayan Ayazhan’da kahvalt program ile devam etti. Turizmin gözde yerlerinden biri olan birçok medeniyete ev sahiplii yapan Ayazini Köyü bir kez daha basn mensuplarnn gözünden kefedildi. Bakanmz Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek ehrimizin gazetecileri ile birlikte hem vatandalar ile bir araya geldi hem de tarihin derinliklerinde kefe çkt. Bakanmz Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek Ayazini Köyü’nde devam eden çalmalar yerinde incelerken, köy sakinleri ile de birlikte hasbihal etti, talepleri dinledi. Basn mensuplarnn adeta tarihte yolculua çkt programa Bakanmz Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek’in yan sra AK Parti Milletvekilimiz brahim Yurdunuseven, l Emniyet Müdürümüz Ali Temiz, l Jandarma Komutanmz Ylmaz Krgel, Vali Yardmcmz Nurullah Kaya, hsaniye Kaymakam Vekilimiz Doukan Koyuncu, Bakan Yardmcmz Süleyman Karaku, Gazeteciler Cemiyeti Bakanmz Sezer Küçükkurt ve ilimizde görev yapan yerel ve ulusal medya mensuplar ile aileleri katld.

“GAZETECNN GECES GÜNDÜZÜ OLMAZ”           

     Etkinlik ardndan Milletvekilimiz brahim Yurdunuseven yapt açklamada basn çalanlarnn belirli günlerde deil, yln 365 günü hatrlanmasna vurgu yaparak; “24 Temmuz Basn Bayram ve 10 Ocak Çalan Gazeteciler Günü var. Ben sadece gazetecilii iki güne sdrmama taraftarym. Bana göre gazetecilik 365 gün 24 saat süren bir meslektir. Çünkü gazetecinin ne gecesi ne gündüzü ne sca ne souu olmaz, devaml görev bandadr. Emek sarfeden görevini en iyi ekilde ifa eden basnclarmz bayram kutlu olsun” diye konutu.

“BZ YÜKSELTECEK OLAN BRLKTELK RUHUMUZ”

     Valimiz Gökmen Çiçek ise ehrimizde yaplan tantm çalmalarna gazetecilerin verdii destee dikkat çekerek; “24 Temmuz Gazeteciler ve Basn Bayram gününde Ayazini’deyiz. ehrimizin deerli basn mensuplar ile bir araya geldik ve gezi yaptk. Vekilimiz, Belediye Bakanmz ile birlikte sizlerle beraber olmaktan bayramnz kutlamaktan çok mutluyuz. Afyonkarahisar siyasileri ve bürokratlar basn mensuplar ile bir bütün halinde. Biz Afyonkarahisar olarak büyükehirler ve Avrupa ehirleri ile yaracaz, buna yürekten inanyorum. Çünkü bizdeki birlik ve beraberlik örnek alnabilecek bir birliktelik. Hem gazeteci arkadalarmzla, hem de siyasilerimizle olan ilikimiz ‘Afyonkarahisar ruhunu’ ortaya koydu. Biz yürekten birbirimizi seviyoruz. Bizi uçuracak, yükseltecek olan da bu birliktelik ruhu. Basn mensubu çalanlarmzn bayramn kutluyorum, emeklerinden dolay teekkür ediyorum.” ifadelerini kulland.

“BZM ÇN BASININ YER HER ZAMAN FARKLI”

     Kamuoyunu aydnlatmay kendine hedef olarak seçmi basn mensuplar ve ailelerini arlamaktan onur duyduunu aktaran Bakanmz Zeybek ise, basn ve bürokrasinin i birliine dikkat çekti. Medya mensuplarna çalmalarnda baarlar dileyen Bakanmz Mehmet Zeybek; “Afyonkarahisarmz zaferin, termalin ve mermerin bakenti. 2019 ylnda da ‘Gastronomi ehri’ ilan edildikten sonra lezzetin de bakenti oldu. Sayn Valimiz Gökmen Çiçek’in öncülüünde balatlan Frigya Vadisi çalmalar ile birlikte Afyonkarahisarmzn turizmde de hak ettii yere geleceine inanyorum. Turizm destinasyonu olan Afyonkarahisarmzn tarihi deerlerini ön plana çkarmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda ehrimizin merkezinde 620’ye yakn tescilli konan, 200’e yakn sokak salklatrma çalmas ile turizme kazandrld.

“EHRMZE ‘GASTRONOM SOKAI’ KAZANDIRACAIZ”

     Bizde Ulu Cami etrafnda bulunan 110 konan restorasyonu için ihale yaptk. Süreç tamamlandnda tüm tarihi ‘Afyon Konaklar’n turizme kazandracaz. Bir baka projemiz ise Gda Kontrol Laboratuvarn ykp yeni yerine tayarak, eski alan da ‘Gastronomi Soka’ yapmak. Hedefimiz buray adeta stanbul’da bulunan Sultanahmet Meydan gibi oluturarak Ramazan enliklerinin yapld bir alana dönütürmek. Bizler ehrimizin her noktasn turizme kazandrmak için çalrken kymetli basn mensuplarmzda bu yolda bizlere destek veriyor. Basnn yeri bizim için her zaman farkl. Bu bakmdan Afyonkarahisarmzn tantm için bizlere destek çkp çalmalar kamuoyuna duyuruyorsunuz. Tek gayemiz güzel ehrimizi turizmde hak ettii yere getirmek. Bu vesile ile tüm basn camiasnn basn bayramn kutluyorum, emekleri için teekkür ediyor ve çalmalarnda kolaylklar diliyorum.” dedi.

“HEP BRLKTE NCE BAYRAMLARA”

     Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Bakan Sezer Küçükkurt’ta açklamasnda birlik ve beraberlik mesaj verdi. Küçükkurt; “Afyonkarahisar Valiliimiz ve Belediyemizin geleneksel hale getirdii organizasyonda bir araya geldik. Bizlere destek veren ehrimizin kymetli yöneticilerine bizleri yalnz brakmadklar için teekkür ediyoruz. Afyonkarahisar’da birlik ve beraberlik tablosunda nice basn bayramlara ulamay temenni ediyorum. Siz deerli meslektalarm adna da yöneticilere teekkür ediyorum. Bayrammz kutlu olsun.” dedi.

HABERN VDEOSU ÇN TIKLAYIN

https://we.tl/t-YKUDLOOAAq

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu