Sivil Toplum

Afyon’da Karantinaya alınan vatandaşların Yemek ihtiyaçları Kızılay tarafından karşılanıyor – SİVİL TOPLUM

Afyonkarahisar ‘da karantinaya alınan Türk yurttaşları Türk Kızılay Afyonkarahisar ekipleri tarafından 3’ü sıcak olmak üzere 4 öğün yemek verilecek . Afyonkarahisar Bacım Sultan KYK yurdunda karantina altına alınan Türk yurttaşların tüm ihtiyaçları Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve Afad tarafından karşılanıyor , daha önce belirlenen lojistik olarak destek verecek ekipler, karantina yurtlarının içerisinde ise yemekleri hazırlıyor.

‘3 ÖĞÜN DAĞITIM YAPILMAYA BAŞLANDI’

Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanlığı yönetim Kurulu Üyesi MEHMET ALBAYRAK ,  Kızılay ekiplerinin 7 Nisandan itibaren Bacım Sultan yurdunda 3 öğün yemek dağıtımı faaliyetlerinin başladığını belirtti. Albayrak ilimizde Kredi Yurtlar Kurumu Bacım Sultan yudumuz da an itibari ile Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanlığı olarak yemek dağıtımımız Başladı . Afyonkarahisar Kızılay şubemiz sorumluluk sahasında bulunan  Bacım Sultan yurdunda faaliyetlerimiz devam ediyor. Ilimizde  511 vatandaşımıza 3 öğün sıcak yemek hizmeti vermeye devam etmekteyiz. Bunun beraberinde da ara öğünler de veriyoruz ,yurttaşlarımızın Bu süreci en rahat bir biçimde atlatabilmeleri için , her biri bir odaya kapanmış vaziyetteler , ve Karantina altındalar. Bu yüzden olabildiğince en rahat biçimde bu süreci geçirmeleri için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. 4 öğünleri garanti diyelim. Bazen bu sayı 5’e de çıktığı da oluyor. Önemli olan dediğim gibi onların sağlığı. Biz Türk Kızılaycıları olarak sizin için çalışmaktayız” dedi.

Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanı Fatih Okyar ise Yurt dışından gelen Türk Vatandaşlarımıza “Ülkenize hoş geldiniz diyerek Afyonkarahisar’da sizleri misafir etmekten mutlu olduğunu ve 14 gün sonra güzel duygularla sizleri yolcu etmekten mutlu olacağını “ifade etti


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu