Afyon Haber

ATAKÖY ŞEHİTLER PARKI AÇILDI

ATAKÖY EHTLER PARKI AÇILDI

        Modern bir ehir oluturmak ve gelecein Afyonkarahisar’n ina etmek adna çalmalarn sürdüren Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, ehrin dört bir yannda projelerini tek tek hayata geçiriyor.

       Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlar ile ehrimiz her alanda gelimeye ve güzellemeye devam ediyor ve sosyal donat alanlar says da her geçen gün artryor.

       5 Eylül 2012 tarihinde meydana gelen patlamada ehit düen 25 kahraman askerimizin ansna yaplan ehit Park açlna Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in yan sra Valimiz Gökmen Çiçek, AK Parti Milletvekili Av. brahim Yurdunuseven, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Belediye Bakan Yardmclarmz Süleyman Karaku, Murat Öner, daire müdürleri, Ataköy Mahallesi Muhtar Muharrem Özdemir, ehit aileleri, vatandalar ve çocuklar katld.

      Açlta konuan Ataköy Mahallesi Muhtar Muharrem Özdemir Parkn yaplmasna vesile olan Belediye Bakanmza teekkür ederek halka hizmet etmekten mutlu olduklarn belirtti.

“ÇOCUKLARIMIZ UNUTULMAYACAK”

       ehit aileleri adna konuan ehit Onba Tolga Tatan’n Babas Ali Tatan ise mutlu ve gururlu olduklarn belirterek, “Bu vatan hepimizin vatan. Bakanmz bu isteimizi krmad. Belediye Bakanma bu park açt için çok teekkür ediyorum. Çocuklarmz unutulmayacak. Emei geçenlere teekkür ediyorum” diye konutu.

“BAKANIMIZA TEEKKÜR EDYORUZ”

         Valimiz Gökmen Çiçek açklamasnda Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e teekkür ederek vatan topraklarnn kutsallnn bu park sayesinde yeniden hatrlanacana dikkat çekti. “Vefa örnei sergileyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e teekkür ediyorum.” diye konutu.

“EHTLERMZN AZZ HATIRALARI BU PARKTA YAATILACAK”

          Bakanmz Zeybek, Ataköy mahallemizde 52 bin metre kare alana 25 ehidimiz ansna ehitler Parknn youn bir çalmann ardndan hizmete açld belirtti. ehit ailelerinin her zaman yannda olduklarna vurgu yapan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; “Maalesef 2012’de Ataköy’de yaanan mühimmat deposu patlamas bizleri ve ülkemizi oldukça yaralad, 25 ehit verdik. Bu olay bizleri derinden üzdü. ehitlerimizi unutturmamak adna 52 bin metre karelik bu araziyi park yaptk. Özverili ekilde çalan belediye ekiplerimiz parkmzda çalmalar tamamlad. Belediye olarak ehitlerimizin isimlerini bu parkta hatrlatmak isteyerek projenin de adn ehitler Park koyduk.  Milletvekillerimiz ve Valimiz ile birlikte el ele vererek çalmalarmz sürdürüyoruz.  ehitlerimizi ve ehit Ailelerimizi her zaman hatrlyoruz onlar ile bir arada oluyoruz. Onlar bizim ba tacmz, her zaman destek çkyoruz. Ülkemizin bir daha böyle aclar yaamamasn temenni ediyor, ehitlerimize rahmet ailelerimize sabr diliyorum.” ifadelerini kulland.

EHRN YEN GÖZ BEBE ATAKÖY EHTLER PARKI

          52 bin 400 metrekare alan üzerine kurulu 36 000 metrekare yeil alana sahip olan parkta; (288 m2) basketbol sahas, (2400 m2) futbol sahas, (1000 m2) 3 adet çocuk oyun guruplar, (250 m2) açk hava spor alanlar, (1100 m2) yürüyü yollar, oturma alanlar, sosyal aktivite alanlar ve dinlenme alanlar mevcut. Hemehrilerimiz Ataköy ehitler Park’nda huzur ve güven içerisinde vakitlerini deerlendirebilecek, spor yapma imkânna sahip olacak ve çocuklarmz da oyun ve macera guruplarnda çeitli aktiviteler yapabilecek.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-aUnkNdlAZ3

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu