Belediyeler

Başkan Bozkurt’tan Dünya Çevre Günü Mesajı


05 Haziran 2020
Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm vatandaşların Dünya Çevre Gününü kutladı.

Başkan Bozkurt mesajında”1972 yılında, Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan bir kararla, 5 Haziran günü, Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmişti. Bu günün değil, her günün Dünya Çevre Günü olmasını temenni ediyorum.Göreve geldiğimiz 2009 yılında ilk yaptığımız çalışmalardan biri Şuhut’u çöp dağlarından kurtarmak oldu.Şu anda çöpünden elektrik üreten belediyelerdeniz.Sayısız park ve yeşil alanları Şuhut’a kazandırmanın gururu içerisindeyiz.Çevre dostu bir belediye olarak, insanlara çevre bilincini aşılayan ve çevreye duyarlı bir nesil yetiştirilebilmesi amacıyla farkındalık oluşturacak etkinlikleri sürekli yapıyoruz. Doğanın güzelliklerini korumak ve çevre kirliliğini önlemek tüm insanlığın ortak vazifesidir.

Bu düşüncelerle, Dünya Çevre Günü’nün Şuhut Halkı başta olmak üzere, tüm insanlık için, onun da ötesinde tüm canlılar, tüm varlıklar için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 


Şuhut Belediyesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu