Afyon Haber

BAŞKAN ZEYBEK´TEN ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAKAN ZEYBEK´TEN ZAFER BAYRAMI MESAJI

           Afyonkarahisar Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, 30 Austos Zafer Bayram’nn 99. Yldönümü dolaysyla bir kutlama mesaj yaynlad.anl Zafer’in 99. ylnda Cumhuriyet’in kazanld topraklarda yaamann ve bu ehrin insanlarna hizmet etmenin gururunu yaadn ifade eden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, tarihi büyük zaferlerle, kutlu fetihlerle dolu Anadolu’nun, dünyadaki yerini tescilledii 30 Austos Zaferi’nin hala ilk günkü coku ve idrak ile anldn vurgulayarak, bu durumun ilelebet süreceini ifade etti.

        Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, mesajnda u ifadelere yer verdi; “Zafer Bayramnn 99. yldönümünü kutlamann büyük onuru ve hakl gururunu yayoruz. 30 Austos; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadalar ile tüm milletimizin ortak mücadelesi ile balatlan Kurtulu Sava’nn zaferle taçlandrld gündür. Bugün; Aziz ehitlerimizin emaneti olan ve rengini vatan için dökülen kandan alan Ay Yldzl Bayramz ebediyete kadar büyük bir inanç, kararllk, coku ve gururla dalgalandracamz, tarih boyunca milli ve manevi deerlerine yürekten bal bir millet olarak özgürlüümüz ve bamszlmzdan asla taviz vermeyeceimizi, tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.

      Ülkemizin bekasna kast eden hainler, bugüne kadar olduu gibi bundan sonra da hak ettikleri yant mutlaka alacan söyleyen Zeybek Bakan; “Güzel ülkemiz ve aziz milletimiz, demokrasiye smsk bal bir ekilde aydnlk gelecee hep birlikte, milli birlik ve beraberlik içinde emin admlarla ilerleyecektir. Malazgirt Zaferi ile Anadolu’yu yurt edinen milletimiz, stiklal Sava ile bu topraklarn ebediyen yurt olarak kalacan tüm dünyaya ilan etmitir. 30 Austos’ta elde edilen destans zaferle birlikte, hepimizin ortak miras olan Cumhuriyetimizin temelleri atlmtr. 30 Austos Zaferi herhangi bir askeri zafer deildir. Bu zafer, gerçekte modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmay mümkün klm bir zaferdir.

        Bu inançla, dün olduu gibi bugün de vatanmzn huzur ve güvenlii için canla bala mücadele eden, bu uurda kanlarn ve canlarn feda eden Kahraman Türk Silahl Kuvvetlerimizin ve Aziz Milletimizin 30 Austos Zafer Bayram’n kutluyor, bata Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadalar olmak üzere, bu zaferi bize armaan eden stiklal mücadelemizin bütün kahramanlarn, sayg, ükran, rahmet ve minnetle yad ediyorum. Tüm Afyonkarahisarl hemerilerimize ve Aziz Milletimize en kalbi sevgi ve sayglarm sunuyorum.” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu