Afyon Haber

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET ZEYBEK’İN 23 NİSAN MESAJI

BELEDYE BAKANIMIZ MEHMET ZEYBEK’N 23 NSAN MESAJI

          Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’nn 101. Yl dönümü dolaysyla bir mesaj yaynlad.

Bakanmz Mehmet Zeybek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’nn bar ve kardelik gibi deerleri içinde barndran, farkl kültürlerin ayn noktada bulumasn salayan bir çocuk bayram olduunu belirtti.  Demokratik hayatn temellerinin atld ve milletimizin bamsz yaama iradesinin bütün dünyaya ilan edildii 23 Nisan 1920 tarihinin, ülkemiz için bir dönüm noktas olduuna dikkat çeken Bakanmz Mehmet Zeybek, unutulmaz zaferler ve kahramanlklarla dolu anl tarihimizin, çocuundan gencine ve yalsna kadar her Türk vatandana gurur verdiini kaydetti. Bakan Zeybek mesajnda u ifadelere yer verdi: Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açlnn 101. yldönümünü kutlamann mutluluunu ve heyecann hep birlikte yayoruz. 23 Nisan 1920 tarihinde açlan TBMM,  milli mücadelemizin zaferle sonuçlanmasnn ve nihayetinde Cumhuriyetimizin ilan edilmesinin en önemli admlardan biri olmutur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk halkn iradesinin her eyin üstünde olduunu “Egemenlik, kaytsz artsz milletindir” sözleri ile tüm dünyaya duyurmu ve bu önemli günü çocuklara bayram olarak armaan etmitir.

Sevgili Çocuklar;

Ülke olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açlnn 101’inci yl dönümünde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’n kutluyoruz. anl tarihimizle ve bizlere bu güzel ülkeyi armaan eden ecdadmzla ne kadar övünsek ve onlarla ne kadar gurur duysak azdr. Zira gazi meclisimiz, ülkenin içinde bulunduu tüm olumsuz artlara ramen milletten ald güçle stiklâl Mücadelesini baaryla sonuçlandrm, ezelden beri hür yaayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaayacan tüm dünyaya ilan etmitir. Dolaysyla 23 Nisan, bu milletin önemli günlerinden birisi olmasnn yannda istikbalimizin mealesi çocuklar için de çok büyük anlamlar tamaktadr. Yarnlarmzn varisi çocuklarmza armaan edilen bu tarihi günle, millet iradesinin ve geleceimizin her eyin üzerinde tutulduu açkça vurgulanmtr. Bugün bizlere düen ise, ecdadmzn bizlere brakt mirasa sahip çkarak en kymetli hazinemiz olan çocuklarmz ülkesini ve milletini seven, vatan için çalp üreten insanlar olarak yetitirmektir. Bu balamda Afyonkarahisar Belediyesi olarak; kendine güvenen, hayatn güçlükleriyle ba edebilecek ölçüde donanml, giriimci, ufku geni, deerlerine bal ve yetenekli gençlerin yetimesi için yeni projeler üretmeye ve çalmaya devam edeceiz.            Bu duygu ve düüncelerle;  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadalar bata olmak üzere, vatanmz uruna gözünü krpmadan ehadet mertebesine ulaan tüm ehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve ükranla anyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrammz yürekten kutluyorum.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu