Eğitim

Biyoloji Öğretmenlerimizin Hazırladıkları Biyoloji Terimler Sözlüğü Taslağını İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İnceledi…

Biyoloji Öğretmenlerimizin Hazırladıkları Biyoloji Terimler Sözlüğü Taslağını İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İnceledi…

Yusuf Özer Meslek Lisesi Müdürü Nihat ÇAKMAKKAYA, Biyoloji Zümre Başkanı Öznur GÜRSOY ve Ayşe UYGUN İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ‘ı makamında ziyaret etti.
Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ‘un Biyoloji Öğretmenleri ile buluşmaları sırasında Afyonkarahisar Kız İmam Hatip Proje okulu biyoloji öğretmeni Ayşe UYGUN Biyoloji Terimleri Sözlüğü yazılmasının ve ders kitaplarıyla birlikte dağıtılmasının çok faydalı olacağı önerisinde bulundu. Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK bu öneriye karşılık ”O halde bu çalışma sizin performans göreviniz olsun” diyerek görevlendirdi.
İl Zümre Başkanı Öznur GÜRSOY (Yusuf Özer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) ve Ayşe UYGUN (Afyon Kız Proje İmam Hatip Lisesi) gönüllü biyoloji öğretmenlerimizle iş birliği yaparak Biyoloji Terimler Sözlüğünü hazırladı.
Biyoloji Terimler Sözlüğünün 9. Sınıflara ait taslağını inceleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN : “Öğretmenlerimizi, biyoloji terimler sözlüğü hazırlayarak öğrencilerimizin zorlandığı bir alana destek vermelerinden dolayı tebrik ediyorum. Biyoloji terimlerin ağırlıklı olduğu bir ders ve birçok öğrencimizin zorlandığı bir alan bu alanda sahada öğretmenlerimizin eksikleri tespit ederek yeni projeler yapmaları da bizim için çok önemli. Biyoloji terimler sözlüğü için atılan adımın hayırlı olmasını ve yeni projelere öncülük etmesini diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum .”dedi.
Ziyaret hatıra fotoğraf çektirilmesi ile  son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu