Afyon Haber

CİRİT KAYALIĞI MİLLET BAHÇESİNİN İLK FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTU

CRT KAYALII MLLET BAHÇESNN LK FDANLARI TOPRAKLA BULUTU

           Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden olan Cirit Kayal Millet Bahçesi’nin ilk fidanlar toprakla bulutu. Çevre ve ehircilik Bakanmz Murat Kurum’un katlmlaryla Cuma günü temeli atlan Cirit Kayal Millet Bahçesi’nin ilk fidanlar, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Veysel Erolu, brahim Yurdunuseven, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ve AK Parti l Bakan Hüseyin Ceylan Uluçay’n katlmlaryla dikildi.

          Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden olan Cirit Kayal Millet Bahçesi projesinde çalmalar balad. Toplu Konut daresi tarafndan ihalesi tamamlanarak yer teslimi yaplan 267 bin metrekare alan, tamamlandnda ehrin kalbinde adeta bir cazibe merkezi olacak. 

      Millet Kraathanesi (1200 metrekare) çocuk oyun alanlar, spor aletleri, fitness, meyve bahçeleri, piknik alanlar, bisiklet yollar, kent donatlar, tematik ve ho kokulu bahçeleri, kamelyalar ve dinlenme alanlaryla Afyonkarahisarllarn vazgeçemedii muhteem bir eseri ehrimize kazandracak olmann heyecann yayoruz.

           Fidan dikiminin ardndan açklamalarda bulunan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, projede vatandalarmza ait tüm sosyal donatlarn en ince detayna kadar düünüldüünü söyledi. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “TOK’mizin ihale ettii yüklenici firma tarafndan çalmalara balanan 267 bin metrekarelik Millet Bahçemiz ciddi bir çekim merkezi olacak.  Buras, her ya grubuna hitap edecek, her kesimi rahatlkla memnun edecek, bir yaam merkezi olacak.  Millet Bahçemiz, Millet Kraathanesi, peyzaj alanlar, tematik ve ho kokulu bahçeleri, kamelyalar, dinlenme alanlar, bisiklet ve yürüyü yollaryla, etkinlik ortamlar, keyif mekânlar ve kent mobilyalaryla vatandalarmz için vazgeçilmez bir mekân olacak Cirit Kayal Millet Bahçesi’ni hizmete sunmann imdiden heyecann yayoruz.” dedi.

      Vali Gökmen Çiçek, Milletvekillerimiz Veysel Erolu, brahim Yurdunuseven, ve AK Parti l Bakan Hüseyin Ceylan Uluçay ise Cirit Kayal Millet Bahçesi’nin ehrimize imdiden hayrl olmasn temenni ederek Afyokrahisar’ daha yeil hale getirmek için durmadan çalmaya devam edeceklerini söylediler.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-N6gyVBJK8B

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu