Afyon Haber

DEV ORGANİZASYONUN AÇILIŞ SEREMONİSİ YAPILDI

DEV ORGANZASYONUN AÇILI SEREMONS YAPILDI

            Afyonkarahisar’n dünyada ilk kez ayn hafta içerisinde iki etaba ev sahiplii yapaca Dünya Motokros ampiyonasnn açl seremonisi yapld.Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in ev sahipliinde 4-5 Eylül tarihlerinde MXGP of TURKEY, 7-8 Eylül tarihlerinde ise MXGP of AFYON ismiyle düzenlenecek dev organizasyonun açlna Valimiz Gökmen Çiçek, Milletvekillerimiz Veysel Erolu, Ali Özkaya ve brahim Yurdunuseven,Ak Parti l Bakan Hüseyin Ceylan Uluçay,Ak Parti Merkez lçe Bakan Ziya Çokun Karadaeniz, il protokolümüz ve yarçlarn katlmyla gerçekleti.Açlta konuma yapan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, bu düzenlenecek organizasyonla ehrimizin ismini tüm dünyaya duyuracaklarn söyledi.

                Zeybek Bakan konumasnda; “Kovid-19 nedeniyle 2020 ylnda yapamadmz ampiyonay bu yla ertelemitik. Erteleme sonucu ampiyona bereketlendi. Bu ylki ampiyonay dolu dolu festival eklinde yapalm diye düünürken, Motokros’un 9. aya MXGP Türkiye diye adlandrlrken, 10. aya talya’da planlanrken ‘Güvenli Ülke Türkiye’ sloganyla 10. aya da Afyon’a aldk. 2021 MXGP PF Afyon diye ehrimizin ismi ön plana çkan bir ampiyonaya ev sahiplii yapacaz. 4-5 Eylül 2021 tarihinde ampiyonann 9. aya, 7-8 Eylül 2021 tarihinde de ampiyonann 10. ayan gerçekletireceiz. Çünkü bizim pistimiz dünyann en iyi pistidir. Dünyann en iyi padok ödülünü alan bir piste, komplekse sahibiz. nallah bu ylda ödüllerin tamamn toplayacamza eminim.  Sizler destek verdikçe bizler yenilerini yapmaya devam edeceiz” dedi.

          Açlta Valimiz Gökmen Çiçek ve Milletvekillerimiz Veysel Erolu, Ali Özkaya ve brahim Yurdunuseven’de birer konuma yaparak ehrimizin tantmna büyük katk sunan bu dev organizasyonun gerçeklemesinde emei geçen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’na teekkür ettiler.  

      Dünyann en iyi motokrosçularnn yaraca yarlar yarn start alacak. Dünya Motokros ampiyonas, 7,3 milyar kiinin yaad 180 ülkede yaynlanyor ve ölçümlenmi 3.1 milyar izleyici tarafndan izleniyor.

Haberin videosu için TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-J2OuAW19lJ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu