Afyon Haber

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI HEYECANI BAŞLADI

DÜNYA MOTOKROS AMPYONASI HEYECANI BALADI

           Afyonkarahisar tarihi günlerini yayor.  Dünya Motokros ampiyonas için Türkiye ve dünyadan birçok motosiklet ve yar sever adeta Afyonkarahisar’a akn etti. Yurtdndan gelen MXGP hayranlarnn yan sra tatilini ülkemizde geçiren yabanc turistler ve yar severlerin katlmyla gerçekleen etkinlik için binlerce insan Afyonkarahisar’da bulutu.

         Oldukça heyecanl ve çekimeli geçen sralama turlar büyük ilgi gördü.Afyon Motor Sporlar Merkezi’nde iki kategoride serbest antrenman ve sralama turlaryla balayan Dünya Motokros ampiyonas’nda ilk gün Dünya Kadnlar Motokros ampiyonas’nn (WMX) yan sra Avrupa Motokros ampiyonas (EMX Open) yarlar yapld.

       Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in ev sahipliinde düzenlenen organizasyona Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek, Milletvekillerimiz Veysel Erolu, brahim Yurdunuseven, Irak Su Kaynaklar Bakan Mehdi Rashit Hamdani, AK Parti l Bakan Hüseyin Ceylan Uluçay ve çok sayda hz tutkunu cumartesi günü Afyon Motor Sporlarnda nefes kesen yarlar izledi. Dev organizasyonun 8. Ayanda düzenlenen Avrupa ampiyonas’nn kazananlar, ödüllerini Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Milletvekilimiz Veysel Erolu, brahim Yurdunuseven ve Irak Su Kaynaklar Bakan Mehdi Rashit Hamdani’nin elinden ald.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu