Afyon Haber

EMRE GÖLÜNÜN EŞSİZ MANZARASINDA MUHTEŞEM KONSER

  EMRE GÖLÜNÜN ESZ MANZARASINDA MUHTEEM KONSER

    Afyonkarahisar’da Büyük Taarruz ve Zafer Haftas’nn 99. yldönümü kutlamalar devam ediyor. Kutlamalar çerçevesinde, 3 bin yllk tarihin yeniden canland Frigya Emre Gölü’nde Kültür Sanat Akademisi Müzik Grubumuz muhteem bir konser verdi.

      Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in daveti üzerine ehrimize gelen halk danslar topluluklar yine Emre Gölü’nün esiz manzarasnda birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Programa hsaniye Kaymakam Doukan Koyuncu, Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek’in ei Sümeyra Çiçek, Belediye Meclis Üyemiz Ercan lek, Kültür ve Sosyal ler Müdürü hsan Akar ve çok sayda vatanda katld. Programda ilk olarak Kültür Sanat Akademisi Müzik Grubu sahne ald. ef Kürat Bertu Arcan yöneiminde gerçekleen konserde Afyonkarahisar’llar gönüllerince elendi. Solistler Hanife Gülnaz, Serap Nurderin, Nuri Elçi ve Salih Klnç okuduklar birbirinden güzel eserlerle Afyonkarahisarllar’ adeta kendisine hayran brakt.

HALK OYUNLARI EKPLER MEST ETT

        Konserin ardndan, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in himayelerinde Zafer Haftas etkinlikleri için Bulgaristan, Moldova, Krgzistan, Bosna Hersek, Kosova, Söke Belediyesi, Giresun Belediyesi, Bursa Namk Kemal Halk Danslar Topluluu ve Afyonkarahisar Belediyesi Halk Danslar Topluluu ehrimize gelen Halk Oyunlar ekipleri sahne ald. Ekipler kendi yörelerine özgü halk oyunlarn Afyonkarahisar halk için sergiledi. Renkli görüntülere sahne olan festivalde halk oyunlar gösterileri izleyenleri kendine hayran brakt. Gösterileri ilgiyle izleyen vatandalar, muhteem bir görsel ölen yaad.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu