Türkiye

Hatay yanıyor! Çok sayıda itfaiye müdahaleye devam ediyor – Türkiye

[ad_1]

10 Ekim 2020 – 14:41 – Güncelleme: 10 Ekim 2020 – 15:15

Hatay’ın Belen ilçesinde dün itibari iye başlayan ve ardından İskenderun ile Arsuz ilçelerine de sıçrayan yangın için söndürme çalışmaları hızla devam ediyor.
 
Hatay’da dün öğle saatlerinde başlayan yangın, Arsuz ilçesinde etkisini hızla artırıyor. Orman yangınına hem karadan hem de havadan çok sayıda ekip müdahale ediyor. Hatay İli Belen ilçe merkezinde çıkan ve dün kontrol altına alınan yangın yerinde , alevler yeniden hızlanarak yükseldi. Yangın nedeni ile bazı evler alevlerin arasında kaldı. Bazı karayolları trafiğe kapatıldı.
 
Hatay Valisi Rahmi Doğan, AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, yangın bölgesindeki çalışmaları yerinde inceliyor.
 
Hatay’ı kim yaktı? Hatay’da yangın neden söndürelemiyor

Hatay’da şehir merkezlerine kadar ulaşan Orman yangını malesef bir türlü söndürelemiyor. Hatay’da son dakika gelen bilgiler hiç iç açıcı değil. Hatay’da yangın şehir merkezine kadar inmiş durumda. Hatay’da yoğun rüzgar nedeniyle ne kadar müdahale edilirse edilsin yangın söndürülemiyor.

Hatay yanıyor mu yakılıyor mu?
Hatay’da son durum ölü ve yaralı var mı belli değil. Ölü ve yaralı sayısı verilmiyor. Bu nedenle Hatay yanıyor mu yakılıyor mu diye vatandaşların kafasında büyük bir soru işareti var 

[ad_2]
Afyon Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu