Eğitim

İhsaniye Karacaahmet Ortaokulu eTwinning Projesi başlattı! – EĞİTİM

31 Mart 2020 – 11:45 – Güncelleme: 31 Mart 2020 – 11:55

Korona virüs nedeniyle Türkiye ve birçok ülkedeki okullarda eğitime ara verildi. Bu süreçte Afyonkarahisar ili İhsaniye İlçesinde Karacaahmet Ortaokulu olarak eTwinning iletişim ağı platformu üzerinden, 17 farklı ülkeden 41 öğretmenin katılımı ile proje kurucusu olarak “Evde Kal Evde Öğren (Stay at Home Learn at Home) isimli bir proje başlattık. 

Projede Türkiye, Polonya, İtalya, Romanya, Portekiz, Tunus, Almanya, İspanya, Ukrayna, Makedonya, Letonya, Arnavutluk, Gürcistan, Sırbistan, Bosna Hersek, Ermenistan ve Çek Cumhuriyeti yer alıyor. 

Projeye katılan öğretmenler öğrencilere, eTwinning platformu üzerinden kendi evlerinde aile üyeleriyle birlikte yapabilecekleri etkinliklere yönlendirip, daha verimli vakit geçirmelerini gerçekleştiriyorlar. Amaç öğrencilerin evde eğlenerek öğrenmelerini ve eğitimlerine çevrimiçi devam etmelerini sağlamak. Bu kapsamda belirli bir program dahilinde şiir, resim, müzik, drama, okuma, yazma, dinleme alanlarında etkinlik yapan öğrenciler farklı alanlara ait bir çok içerik üretiyorlar. Ayrıca etkinliklerin bir kısmı da İngilizce dilinde gerçekleştiriliyor. Öğrenciler hem eğleniyor hem de öğreniyorlar. Proje, projeye katılan ülkelerde okulların açılmasına kadar sürecektir. 

Projenin tanıtım videosunda ise projeye katılan öğretmenler kendi dillerinde “Evde Kal Evde Öğren” diyorlar. Umarız ki bu proje öğrencilerimize faydalı olur. Emeği geçen herkese teşekkürler.


Eğitim Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu