Siyaset

İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü – SİYASET

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video seminerde görüştü. Sezen, pandemi hakkında Afyonkarahisar ile alakalı bilgi verirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Afyonkarahisar’daki 65 yaş ve üzeri üye sayısını sordu. 

“Halkımızın size selam ve muhabbetleri var”

Sezen görüşmesinde, “Şu ana kadar tüm ilçe teşkilatlarımız, ilçe başkanlarımız, ilçe yönetimlerimiz, il yönetimlerimiz, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız yönetimleri ile beraber 65 yaş üzeri 15 bin 236 üyemize ulaştık. Sizin selamınızla arayarak ‘var mı bir ihtiyacınız’ diye sorduk. Çok ciddi bir memnuniyet var. Hassaten zatilerinize selam ve muhabbetleri ile beraber hayır dualarını gönderdiler. Allah’a şükür bir sıkıntımız yok. Devletimiz milletimizin yanındadır. Ancak bu süreçte şunu belirtmeliyim ki çok ciddi olumlu dönüşler aldık. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afyonkarahisar’da genel üye ve 65 yaş üstü üye sayısını sordu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın genel üye sayısı ve 65 yaş üstü üye sayısı sorusu üzerine açıklamada bulunan Sezen, “Afyonkarahisar’da üye sayımız 90 bin 430’dur. 15 bin 236 üyemiz ise 65 yaş ve üstüdür. 9 bin 825 üyemize telefonla bizzat ulaşıldı. Bazı üyelerimiz yaşlarından mütevellit telefon kullanmıyor ya da kullanamıyor. Bu sebeple bu üyelerimize de teşkilatlarımızı yönlendirerek evlerinde bir ihtiyacı olup olmadığını sordurduk. Mahalle başkanlarımız ve mahalle yönetimlerimiz de şu an için sahada teyakkuz halinde çalışıyorlar. Biz Afyonkarahisar İl Merkezinde ayni yardım yapmak isteyen hayır severlerimiz vardı. Bu süreçte İl Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ile beraber yapılan çalışma kapsamında 15 bin dolayında gıda yardım kolisi hazırlığı yapılıyor. Bu kolileri Afyonkarahisar Valiliği bünyesinde Vefa Destek Grubuna ulaştırıyoruz. Bunları bizzat kendileri teslim ediyorlar. Sahada bu noktada teşkilatlarımızı yönlendirmiyoruz. Afyonkarahisar’da Allah’a şükür hastanelerimize herhangi bir problemimiz yok. Şu anda 4 hastanemiz pandemi ile alakalı aktif olarak çalışıyorlar. Herhangi bir malzeme sıkıntımız yok” ifadelerine ye verdi. 

“65 yaş üzeri halkımızın faturaları ertelensin”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir talepte bulunan Sezen şöyle konuştu; “Özellikle bize sahadan gelen talepler noktasında geride bıraktığımız günlerde Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e de arz etmiştim. 65 yaş üstündeki yaşlılarımız ile alakalı fatura ödemeleri ile alakalı bir sıkıntı yaşanıyor. Sahada en fazla bu konu da talep alıyoruz. Özellikle Valiliğimiz bünyesindeki Vefa Destek Grubuna bu konu da talepte bulunuluyor. 65 yaş üstündeki halkımızın faturalarının ertelenmesinde ben fayda görüyorum. Bunlarla ilgili bir çalışma yapılabilirse olumlu olacağı kanaatindeyim. Biz ilçe başkanlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Video konferans vasıtası ile sürekli görüşme halindeyiz. 35 belediye başkanımız ile de whatsapp grupları ve video konferans vasıtası ile iletişim halindeyiz.”


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu