Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Sandıklı Barbaros Ortaokulu Uygulama Bahçesinde İncelemelerde Bulundu…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Sandıklı Barbaros Ortaokulu Uygulama Bahçesinde İncelemelerde Bulundu…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL ve Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir BOZKURT, Barbaros Ortaokulumuzda Uygulama Bahçesi Projesi kapsamında kapalı alanı 75 metrekareden, tavukların gezinme alanı olarak 200 metrekareden oluşan tavuk kümesini inceledi.
Barbaros Ortaokulunda yıllardır atıl durumunda olan kömürlük kişisel gayretlerle ve hayırsever vatandaşlarımız tarafından tadilatlar yaptırıldıktan sonra tavuk kümesine dönüştürüldü. 40 tavukla başlanan ve şu an 300 tavuğa ulaşan projede, satılan yumurtalar sayesinde Ekim 2020 den bu yana 10 üniversite öğrencisi, 8 ortaokul öğrencisi burs alıyor, yine proje sayesinde onlarca erzak yardımı yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; ” Uygulama Bahçesi Projeleri sayesinde öğrencilerimiz doğa ile hayvanlarla daha fazla etkileşimde bulunarak hem sorumluluk alıyorlar hem de içlerindeki doğa ve hayvan sevgisi artıyor. Bu projeler ile beraber okullarımız daha ilgi çekici hale geliyor ve öğrencilerimize kendi bahçelerindeymiş hissi veriyor. Ayrıca projelerimizden elde edilen gelirin tekrardan muhtaç öğrencilere ve okula dönmesi öğrencilerimizde yardımlaşma duygusunu da geliştiriyor. Bu projelerin ilimiz okullarında artmasını istiyor ve destekliyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu