Afyon Haber

İLK DERSİMİZ FİDAN OLDU

LK DERSMZ FDAN OLDU

ELE ELE GÖNÜL GÖNÜLE FDANLAR TOPRAKLA BULUUYOR

          Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek öncülüünde; balatlan “lk Dersimiz Fidan Olacak” kampanyasnda fidanlar toprakla bulutu. Geçtiimiz aylarda Belediyemiz, öncülüünde“lk Dersimiz Fidan Olacak” kampanyas balatlmt. Protokol kapsamnda fidanlar yanan ormanlarn yeillenmesi ve örencilerimizde çevre bilincinin olumas için toprakla bulutu. Okullarn açlmas ile birlikte gelecek nesillere daha yeil bir gelecek brakmak ve örencilerimizde çevre bilinci oluturmak adna yaplan kampanyada hem fidanlar toprakla buluuyor hem de fidan ba yaplyor.

“DAHA YEL BR AFYON DAHA YELBR GELECEK ÇN ÇALIIYORUZ”

         Kampanya dâhilinde Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, pilot okul seçilen Osman Atilla lkokulu ve Erenler lkokulu’nda örencilerle birlikte fidan dikti. Milli Eitim Müdür Yardmcs Musa Dinçgez, okul idarecileri ve örencilerin katld fidan dikiminde konuan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “Ülkemizde ayn anda çkan yangnlardan sonra ekip arkadalarmzla bir araya geldik. Eitim öretim yl baladnda ilk dersimiz fidan olacak kampanyas balattk. Dün itibariyle 2021-2022 Eitim öretim yl balad. Erenler ve Osman Atilla lkokulumuzda fidan dikimi gerçekletirdik. Arkadalarmz, örencilerimizle birlikte okul bahçelerimizde fidan dikimine devam edecekler. Ülkemizin ve ehrimizin daha yeil bir hale gelebilmesi için Belediye olarak üzerimize düen görevi fazlasyla yapmaya devam edeceiz. Bundan sonra fidan dikim alanlar oluturarak Afyon’u Afyonyeilhisar haline getirmeyi hedefliyoruz. Ormanlarmz, fidanlarmz korumakla mükellefiz. nallah gençlerimizde yeil varlklarmzn kymetini bilirler ve diktiimiz fidanlara sahip çkarlar.” dedi.  

“GELECEE NEFES OL”

           Belediyemiz tarafndan balatlan “lk Dersimiz Fidan Olacak” adl kampanya ile Tarm Ve Orman Bakanl himayesinde düzenlenen “Gelecee Nefes Ol” kampanyasna katlm artrmak ve fidan balamaya tevik etmek, ayrca 2021-2022 Eitim Öretim ylnda da örencilerimizde çevre ve doa bilinci oluturarak aaç dikmenin öneminin alanmas hedefleniyor.

Haberin videosu için linki TIKLAYIN

https://we.tl/t-pyXvQg3zRq

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu