Türkiye

Küresel Piyasalar

[ad_1]

ABD’de fiyatlamalar: ABD Başkanı Trump’ın teşvik açıklamaları ile pozitif seyir izledi

Dün ABD piyasaları, ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüs salgınının ekonomik etkilerine karşı teşvik paketi üzerinde çalıştıklarını açıklamasının ardından sert yükseliş kaydetti. Dow Jones endeksi %5,19 artışla 21.237,01 puan, S&P 500 endeksi %6,23 yükselişle 2.534,78 puan ve Nasdaq endeksi de %6,23 değer kazancıyla 7.334,78 puan seviyesinden kapanış yaptı. Sektörler tarafında ise, tüketici ürünleri, gayrimenkul ve bilgi teknolojileri sektörleri en büyük yükselişi kaydeden sektörler olarak ön plana çıktı.

Asya’da fiyatlamalar: Risk iştahındaki dalgalanma ile karışık seyir izliyor

Bu sabah Asya piyasaları, ABD piyasalarında yaşanan toparlanma beraberinde karışık seyir izliyor. Bu doğrultuda, Nikkei ve Shanghai endeksleri sırasıyla %1,02 ve %0,53 yükselirken, Hang Seng ve KOSPI endeksleri sırasıyla %0,44 ve %1,52 düşüşler kaydediyor. Diğer yandan ABD vadelilerde ise negatif seyir hakim

Avrupa’da fiyatlamalar: ABD piyasalarındaki toparlanma eşliğinde artıda kapattı

Dün Avrupa piyasaları, koronavirüs salgınının bölgede halen kritik düzeyde olmasının yarattığı endişelere karşılık ABD piyasalarındaki toparlanmanın verdiği destek eşliğinde alıcılı seyir izledi. Stoxx 50 ve DAX sırasıyla %3,27 ve %2,25 yükselirken, FTSE 100 ve CAC 40 endeksleri sırasıyla %2,79 ve %2,84 yükseliş kaydetti.
Kaynak: Halk Yatırım
Hibya Haber Ajansı

[ad_2]
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu