5.9 C
Afyonkarahisar
Pazar, Kasım 29, 2020
reklam
Ana Sayfa Eğitim Maçlar seyircisiz oynanacak, okullar bir hafta tatil edildi

Maçlar seyircisiz oynanacak, okullar bir hafta tatil edildi

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe’de kabine üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen koronavirüs zirvesinde alınan kararları açıkladı.

Buna göre ilk ve orta dereceli okullar 16 Mart’tan itibaren 1 hafta tatil edilecek; 23 Mart’ta bu öğrenciler için uzaktan eğitim uygulanacak. Spor müsabakaları da nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de başlayan koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantı sona erdi.

Kalın’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Salgınla mücadelenin sağlık, turizm, ekonomi, savunma ve diğer tüm alanlarda başarı ile sürüdürülebilmesi için halkımızın aktif rol oynamaları, önerileri titiz bir biçimde uygulamak sureti ile bu süreci atlatmamız büyük önem arz etmektedir. Alınan tedbirleri titiz ve kararlı bir biçimde yürütmeyi devam ettireceğiz. Salgının seyrini izlerken ülkemizde atabileceğimiz adımlarla ilgili değerlendirmeleri halkımızın dikkate alması ve uygulaması gerekiyor.”

“İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihi itibariyle bir hafta tatil edilecek, ara tatil önceye alınmış olacaktır. ”

“16 Mart tarihi itibariyle üniversitelerimiz 3 hafta tatil edilecektir.”

“Spor müsabakalarıyla uzmanların yapmış olduğu tavsiyeler çerçevesinde spor müsabakaların Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanması kararı alınmıştır.”

“Kamu görevlilerinin yurtdışı ziyaretleriyle ilgili bir genelge hazırlandı, fevkalade bir durum olmadıkça kamu çalışanlarının yurtdışına çıkışı izne tabi olacaktır.”

“Vatandaşlarımızın yurtdışı seyahatlerini bir süre ertelemelerini öneriyoruz. Yurt dışından Türkiye’ye gelen halkımızın kontrollerini yaptırarak kendilerini 14 gün tecrit etmeleri büyük bir önem arz etmektedir.”

“Vatandaşlarımızın bu önerileri titizce hayata geçirmeleri önem arz ediyor.”

“Bu konular hakkında ilgili bakanlıklarımızın sürecin akışına göre dönem dönem farklı bilgilendirmeleri olabilir. Bunu da ilgili kurumlarımız kendileri yapacaklardır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler

Afyon İkinci Sanayi Sitesi Başkanı Koçak’tan Bayram Mesajı !! – SİVİL TOPLUM

BAŞKAN BEKİR KOÇAK'IN KURBAN BAYRAMI MESAJIAfyon İkinci Sanayi Sitesi Başkanı Koçak, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkan Koçak mesajında “Bayramlar, bir toplumda...

Başkan adayı Mısırlıoğlu Bayram mesajı yayımladı – SİYASET

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkan Adayı Muhammet Mısırlıoğlu Kurban Bayramı mesajı yayımladıİyi Parti Afyonkarahisar İl Başkan Adayı Muhammet Mısırlıoğlu, Kurban Bayramı ile...

Kocaöz Belediye Başkanı Murat Zıbak Bayram Mesajı yayımladı – BELEDİYELER

Kocaöz Belediye Başkanı Murat Zıbak , Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Zıbak “Bütün ülkemiz genelinde olduğu gibi, İlçemizde de, birlik ve...

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’dan Kurban Bayramı mesajı – BELEDİYELER

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.Belediye Başkanı Nihat Sarı yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.“Mukaddes bayramlarımız;...