16.4 C
Afyonkarahisar
Çarşamba, Temmuz 15, 2020
reklam
Ana Sayfa Eğitim Maçlar seyircisiz oynanacak, okullar bir hafta tatil edildi

Maçlar seyircisiz oynanacak, okullar bir hafta tatil edildi

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe’de kabine üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen koronavirüs zirvesinde alınan kararları açıkladı.

Buna göre ilk ve orta dereceli okullar 16 Mart’tan itibaren 1 hafta tatil edilecek; 23 Mart’ta bu öğrenciler için uzaktan eğitim uygulanacak. Spor müsabakaları da nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de başlayan koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantı sona erdi.

Kalın’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Salgınla mücadelenin sağlık, turizm, ekonomi, savunma ve diğer tüm alanlarda başarı ile sürüdürülebilmesi için halkımızın aktif rol oynamaları, önerileri titiz bir biçimde uygulamak sureti ile bu süreci atlatmamız büyük önem arz etmektedir. Alınan tedbirleri titiz ve kararlı bir biçimde yürütmeyi devam ettireceğiz. Salgının seyrini izlerken ülkemizde atabileceğimiz adımlarla ilgili değerlendirmeleri halkımızın dikkate alması ve uygulaması gerekiyor.”

“İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihi itibariyle bir hafta tatil edilecek, ara tatil önceye alınmış olacaktır. ”

“16 Mart tarihi itibariyle üniversitelerimiz 3 hafta tatil edilecektir.”

“Spor müsabakalarıyla uzmanların yapmış olduğu tavsiyeler çerçevesinde spor müsabakaların Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanması kararı alınmıştır.”

“Kamu görevlilerinin yurtdışı ziyaretleriyle ilgili bir genelge hazırlandı, fevkalade bir durum olmadıkça kamu çalışanlarının yurtdışına çıkışı izne tabi olacaktır.”

“Vatandaşlarımızın yurtdışı seyahatlerini bir süre ertelemelerini öneriyoruz. Yurt dışından Türkiye’ye gelen halkımızın kontrollerini yaptırarak kendilerini 14 gün tecrit etmeleri büyük bir önem arz etmektedir.”

“Vatandaşlarımızın bu önerileri titizce hayata geçirmeleri önem arz ediyor.”

“Bu konular hakkında ilgili bakanlıklarımızın sürecin akışına göre dönem dönem farklı bilgilendirmeleri olabilir. Bunu da ilgili kurumlarımız kendileri yapacaklardır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler

Emirdağ’da Doğalgaz Çalışmaları Yeniden Start Aldı – BELEDİYELER

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu tarafından başlatılan ve Koronavirüs salgını sebebi ile durdurulan doğalgaz çalışmalar tekrar başladı. Doğalgaz çalışmalarının tekrar...

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’den 15 Temmuz Mesajı ! – SİYASET

                İbrahim Yurdunuseven "Aziz Milletimizin Eşi benzeri görülmemiş kahramanlığı ile kazanılan 15 Temmuz zaferinin ruhunu ilelebet yaşatacak, o gece yaşananları...

Afyonkarahisar’da Dügünde Polisleri yaralayan şahıslar tutuklandılar ! – ASAYİŞ

14 Temmuz 2020 - 10:16 - Güncelleme: 14 Temmuz 2020 - 10:21 13.07.2020 günü saat:00.30 sıralarında...

Afyon’da Hırsızlık yapanlar yakayı ele verdi !! – ASAYİŞ

03.07.2020 günü Afyonkarahisar Merkez Nazmi Saatçi Mahallesi 589 Sk. No:24/3 sayılı adreste Müşteki B.E isimli şahsa ait ikamette DİL KAYDIRMA...