Afyon Haber

MOTOFEST HEYECANI BAŞLADI

         MOTOFEST HEYECANI BALADI

          Dünyann en büyük etkinliklerinden biri olan MotoFest Afyonkarahisar heyecan ünlü sanatçlarn konserleri ile balad. Cumhurbakanl himayelerinde, Afyonkarahisar Valilii, Belediyemiz ve Türkiye Motosiklet Federasyonu i birliinde gerçekleen etkinliin ilk günü coku dolu anlara sahne oldu.

         Kadim ehrimiz Afyonkarahisar, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in önderliinde uluslararas organizasyonlara ev sahiplii yapmay sürdürüyor. Bu kapsamda sekiz gün sürecek MotoFest etkinlikleri Motorsporlar Merkezi’nde Necati ve Saykolar ile Mustafa Ceceli konserleri ile start ald. Gün içinde 10’dan fazla çeitli spor aktivitelerinin yapld alanda akam ise ünlü sanatçlar Afyonkarahisarllar ile bulutu. Spor turizminin en büyük etkinliklerinden dünyann en önemli motokrosçlarnn yart Dünya Motokros ampiyonas kapsamnda ehrimiz ünlü sanatçlar arlyor.

MOTOFEST SAYKOLAR VE MUSTAFA CECEL’Y AIRLADI

         ampiyonann ilk gününde önce Necati ve Saykolar rock müzik grubu ardndan Mustafa Ceceli sahne ald. Ünlü sanatçlar birbirinden güzel eserleri Afyonkarahisarllar için seslendirdi. On binlerin katlm salad konserlerde vatandalar doyasya elendi. Necati ve Saykolar ile Mustafa Ceceli muhteem bir performans sergiledi.         

“HERKES AFYONKRAHSAR’A DAVET EDYORUZ”        

        Konser için Afyonkarahisar’a gelen Necati ve Saykolar ile Mustafa Ceceli Belediyemiz mikrofonlarna açklama yapt. Herkesi zafer ehrimiz Afyonkarahisar’a davet etti. Organizasyonda emei geçen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ve Federasyon yetkililerine teekkürde bulundu. Grup adna açklama yapan vokalist ve sazc Necati Karaday; “Harika bir ortam harika bir festivalde sahne ald. Böyle ortamlarda müziimizi daha güzel yaydmz düünüyorum. Necati ve Saykolar olarak performans grubu olduumuz için Afyonkarahisar’dan güzel bir sinerji aldk. Afyonkarahisar’n havas o kadar serin ki scak günlerden kurtulup burada bu havay teneffüs etmek bizi mutlu etti. Termalin Bakenti Afyonkarahisar artk kültürel etkinlikler ile de adndan söz ettiriyor. Herkesi bu ehre davet ediyorum, mutlaka gelsinler, Gastronomi lezzetlerini yerinde tatma imkân bulsunlar.” diye konutu. 

         Pop Müziin sevilen sanatçs, aranjör ve albüm yapmcs Mustafa Ceceli ise sahne öncesi heyecann bu sözlerle aktard. Ceceli;  “Pandemi sebebi ile Afyonkarahisar’a geliimiz ertelenmiti. Ama nihayet Afyonkarahisarllar ile yln en büyük organizasyonu MotoFest’te bulutuk. Youn bir ilgi var bende sahnede olmak için can atyorum. Emei geçen Belediye Bakan Mehmet Zeybek’e ve Federasyon ekibine teekkür ediyoruz. Cumhurbakanl himayesinde yaplan bu organizasyon kapsamnda Cumhurbakanmz Recep Tayyip Erdoan’a da teekkür ediyoruz. Herkes Afyonkarahisar’a gelmeli bu heyecana ortak olmal ve Afyonkarahisar’n mehur sucuu ve kaymann tadna bakmal. Burada olmaktan çok mutluyum, sevenlerime teekkürlerimi iletiyorum.”

AFYONKARAHSAR’DA MOTOFEST RÜZGÂRI

            Dört saat boyunca festival alannda Saykolar ve Ceceli’nin verdii konserler ile Afyonkarahisarllar gönüllerince elendi, hayatn karmaasndan uzak sanat dolu anlar yaad. Türkiye’nin ve dünyann motokrosun yldzlarn motosiklet tutkunlaryla buluturacak MXGP of Turkey ve MXGP of Afyon yarlar ise 4 Eylül’de Afyonkarahisar Motor Sporlar Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Haberin videosu için TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-F3l2XUa6rz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu