Siyaset

Olumsuzluklara karşı teşkilatlarımızla hazırlıklı bir biçimde çalışmaktayız – SİYASET

Sezen, “Biz de AK kadrolar olarak 422 köyümüz, 18 ilçemiz ve 41 beldemizde köy ve mahalle teşkilatlarımız beraber her çeşit olumsuzluğa karşı hazırlıklı bir biçimde çalışmaktayız. Teşkilatlarımızla devamlı olarak irtibat halindeyiz ve her an bilgi güncellemesi yapıyoruz” dedi.

 

Koronavirüs dolayısı ile bir basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Biz de AK kadrolar olarak 422 köyümüz, 18 ilçemiz ve 41 beldemizde köy ve mahalle teşkilatlarımız beraber her çeşit olumsuzluğa karşı hazırlık bir biçimde çalışmaktayız” dedi. 

 

“65 yaş üstü veya kronik hastalığı olup dışarı çıkamayan komşularımızı arayalım”

 

Teşkilatlarla devamlı olarak irtibat halinde olduğunu ve her an bilgi güncellemesi yapmış olduğunı vurgulayan Sezen, “Her vatandaş gibi bizler de hijyenik önlemler aldık ancak 65 yaş üstü ile beraber kronik rahatsızlığı olan hastaların sokağa çıkma yasağına karşı kendilerinden gelecek talepleri yerine getirerek gereksinimlerine kulak veriyoruz. AK Partili belediyelerimiz her çeşit önlemi almış vaziyettedir. Dinimiz İslâm’a göre en önemli haklardan biri de kuşkusuz komşu haklarıdır. Komşularımızın bizim üzerimizde, bizim de onlar üstünde haklarımız var. Her bir vatandaş, komşuluk hakları gereği 65 yaş üstü dışarı çıkamayan ya da kronik bir hastalığı olan komşularını telefonla arayarak bir ihtiyaçları olup olmadığını sorup öğrenmeli ve gereğini de yapmalıdır. Bazı yaşlılarımız son gelişmelerden bihaber olabilir. Devletimiz ihtiyaçları konusunda gereğini yerine getiriyor ancak bizlerin insan olarak bu vazifeyi yerine getirmemiz gerekir. Bu virüsle ülke olarak fert fert mücadele verecek ve Allah’ın izni ile en az kayıpla yok edeceğiz” ifadelerine yer verdi. 

 

“Ülkemiz 10 öğrenci için uçak kaldırırken İspanya’da yaşlılar huzurevlerine terk edildi”

 

“Bugün bu hastalık dolayısı ile tüm vicdanını ve insanlığını kaybetmiş batının gerçek yüzünü halkımız daha iyi görmeye başladı” diyen Sezen, “Koronavirüs paniğinin yaşandığı İspanya’da, insanlık dışı uygulamalar devreye alındı. Bakımevinde yalnız bırakılan yaşlıların cesetleri bulundu. Biz ise yaşlılarımızın evine kadar hizmet götüren dünyanın en kadim medeniyetinde Türkiye’de yaşıyoruz. 10 öğrencisi için Avrupa’ya özel uçak gönderen bir ülkeyiz. Hepimizin gurur duyacağı ve dikkat çekeceği bir konu. Bu hastalık Türkiye’nin ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ prensibiyle halkına nasıl yaklaşığının, batının ise ölüme terk ettiğinin kanıtıdır” ifadelerine yer verdi.

 

“Umreden dönen yurttaşlar üstünden virüs bahanesiyle İslam’a saldırıyorlar”

 

Sezen açıklamasında, “Bir de ülkemizde özellikle bir kesim bu virüsün umreye giden yurttaşlarımızdan kaynaklandığı dillendirilse de hâlbuki konuşmak istedikleri ve dillerinin altında sakladıkları konu İslamiyet’i karalamak ve Müslümanlara karşı linç kampanyası düzenlemektir. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın 16 Mart’ta yapmış olduğu bir açıklamada ‘29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla beraber toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı direk olarak veya dolaylı olarak ABD, Orta Doğu ve Avrupa temaslıdır, 3’ü umreden döndü’ demişti.Ancak bu 28 Şubat kafası bunu bile fırsata çevirip nasıl hakaret ederizin derdine düşmüştür. Amerika’sı, Avrupası, virüsten kırılıyor. Türkiye’ye gelen virüsün ana merkezi de bütünüyle bu ülkelerdir. Ama bizdeki hastalıklı kafa bu ülkeler hakkında tek kelam etmiyor.Kâbe İtalya’ya taşındı da haberimiz mi yok? Oradan dönenler nereyi tavaf ediyordu? İtalya’da ölenler umreden mi döndü?  İtalya’da ise ölü sayısı 7503’e ulaştı. İspanya’da 3434, Fransa’da 1100, ABD’de 785, İngiltere’de 422, Almanya’da 181, Güney Kore’de ise 126 kişi hayatını kaybetti. Dünyada toplamda 20,495 kişi virüsten hayatını kaybetti. Ancak hiçbir hristiyan ‘100 papaz 1 doktor etmiyor’ diyerek kendi dinini aşağılamıyor. Sağlık konusunda bile sataşmak için fırsat kollayanlarla aynı ülkede yaşıyoruz. Bu hastalıklı kafa daha dün çıkmış ‘AK Parti seçmeninin büyük kısmı 65 yaşın üzerinde. Virüs en fazla onları götürecek’ diyecek kadar alçalmıştır. Biz ülke olarak hem virüsle hem de bu kafa ile mücadele ediyoruz. Virüsü yeneceğiz, buna inanıyoruz ancak bu hastalıklı kafa ile de mücadelemiz bitmeyecek” ifadelerine yer verdi. 

 

Sağlık bakanlığı ilimize 160 personel alacak

 

Sezen son olarak Türkiye’nin sağlık alanında dünyaya örnek bir ülke olduğunu kaydederek, “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın da açıkladığı üzere sağlık piyasasına 32 bin personelin alınacağını açıkladı. Bununla ilgili şehrimize de 160 sağlık personeli alınacak. Başvurular bugün İŞKUR’un web sitesi üstünden yapılacak. Şehrimize ve milletimize hayırlı olsun” ded,


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu