Asayiş

Özel Hastane’de bir doktora reçete ile yazdırmışlar ! – Asayiş

[ad_1]

Örgüt lideri Y.T. ve Ş.Ö. isimli şahıslar özel bir hastanede doktor olan G.K. isimli şahsa uyuşturucu ve uyarıcı madde özelliği bulunan LYRICA ilaçları REÇETE İLE YAZDIRDIKLARI, yazılan bu ilaçları ücret dahilinde piyasaya sürdükleri, diğer örgüt üyeleri G.Y., S.Y., M.K., M.B. ve O.A. isimli şahıslar da aynı şekilde Doktor G.K.’a yeşil reçete ile alınabilen uyuşturucu ve uyarıcı madde özelliği bulunan Lyrica ilacı yazdırdıkları, sonrasında ise ücret dahilinde piyasaya sürdükleri tespit edilmiştir.
 

Dosya kapsamında farklı zamanlarda (4) defa ara yakalama yapılmış olup; bu ara yakalamalarda (5) şahsa adli işlem yapılmış, (18) adet Lyrica ilaç, (2.12) gr. Metamfetamin ve (0.40) gr. Bonzai maddesi ele geçirilmiştir.

01.09.2020 günü saat:06:00’dan itibaren Afyonkarahisar il merkezinden (5) şahıs, Gazlıgöl Beldesinden (3) şahıs olmak üzere (8) şüpheliye yönelik eş zamanlı olarak arama ve yakalama faaliyeti icra edilmiş olup; toplam (8) şüpheli yakalanmış, çıkarıldıkları mahkemece (7) şahıs tutuklanmış, (1) şahıs adli denetim ile serbest bırakılmıştır. Şahısların ev ve eklentilerinde yapılan aramada; (180,93) gr. kubar esrar, (19) kök kenevir bitkisi, yeşil reçete ile alınabilen, uyuşturucu özelliği bulunan ve ticareti yapılan (19) adet Lyrical isimli ilaç, (78) adet Xanax isimli ilaç, (3) adet Rivotril isimli ilaç, (1) adet hassas terazi, (2) adet uyuşturucu içmek için kullanılan mekanizma ele geçirilmiştir

[ad_2]
Afyon Asayiş Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu