30 C
Afyonkarahisar
Perşembe, Temmuz 16, 2020
reklam
Ana Sayfa Belediyeler Panik Yok, tedbir var. – Erkmen Belediyesi

Panik Yok, tedbir var. – Erkmen BelediyesiBelediyemiz tüm dünyayı saran ve en sonunda ülkemizde de görülen Koronavirüs (2019-nCoV) ile ilgili yoğun bir çalışma sürdürüyor. Öncelikle 6000 adet broşür ve afiş bastırıp tüm halka dağıtım yaptı. Beldede bulunan tüm okullara, camilere ve ticarethanelere afişler astı. Broşür ve afişlerde virüsle ilgili kısa bilgiler ile nasıl ve ne şeklide korunulabileceğine ilişkin birçok faydalı bilgi bulunuyor.

Belediyemizin uzman ekipleri beldede bulunan  10 okulu, 7 adet camiyi, toplu ulaşım araçlarını ve halka açık tüm park ve çocuk oyun alanlarını virüslere karşı ilaçladı. Konu ile ilgili olarak Erkmen Belediye başkanımız Memduh Kuş; tüm dünyayı saran ve maalesef ülkemizde de bir vaka ile de olsa ortaya çıkan korono virüsle mücadele kapsamında derhal harekete geçip belde de bulunan ve toplu kullanılan halka açık tüm yer ve araçların belediye ekiplerince ilaçlandığını, halkı bilgilendirmek adına broşür ve afişler yaptırılıp dağıtıldığını söyledi. Bu çalışmanın bu tehdit sona erene dek belli zaman aralıkları ile sürekli yapılacağını, halkında yardımıyla inşallah bu salgından beldemizin ve ülkemizin en az zararla çıkacağını belirten başkan Kuş özellikle tokalaşmamaya, öpüşmemeye en önemlisi de doğru el yıkamaya dikkat edilmesi gerektiğini özellikle vurguladı.

Erkmen Belediyesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler

Aziz şehitlerimiz kabri başında ziyaret edildi – BELEDİYELER

Sinanpaşa Kaymakamı Kübra Demirer, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman ve ilçe protokolü  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri...

Rahmiye Sare Palalı Teknik kolejinden anlamlı ziyaret ! – EĞİTİM

16 Temmuz 2020 - 15:15 - Güncelleme: 16 Temmuz 2020 - 15:16 Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi...

Şuhut’ta Demokrasi Nöbeti – BELEDİYELER

16 Temmuz 2020 - 14:39 - Güncelleme: 16 Temmuz 2020 - 14:48 Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde '15...

Şehit Ateşi Afyon’a düştü !! Onur Ramazan Bayram Şehit oldu – YAŞAM

16 Temmuz 2020 - 12:39 - Güncelleme: 16 Temmuz 2020 - 12:46 Afyon'a bir şehit ateşi daha...