Afyon Haber

SEN BİZİM GURURUMUZSUN

“SEN BZM GURURUMUZSUN”

          2020 Tokyo Paralimpik Oyunlar tekvando kadnlar K44 snf 49 kiloda gümü madalya kazanarak ülkemizin ve Afyonkarahisar’mzn gururu olan Milli Sporcumuz Meryem Betül Çavdar, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’i makamnda ziyaret etti.

         Ziyarete Vali Yardmcs Nurullah Okumu, Gençlik Spor Müdürü Feyzullah Dereci’nin yan sra Milli Sporcumuzun ailesi katld. Milli sporcumuzla yakndan ilgilenen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, ailesini ve hocalarn tebrik etti.

“BZLER ONURLANDIRDI”

Gururumuz Meryem’in herkese örnek olmasn ve Afyonkarahisar’daki baarl sporcu saysnn artmasn temenni eden Zeybek Bakan, “Tokyo Olimpiyatlarnda bir kzmzn bir hemehrimizin madalya almas bizi gerçekten onurlandrd. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum. Hocasn tebrik ediyorum. Böyle bir evlat yetitirdikleri için ailesini tebrik ediyorum. Allah yar ve yardmcs olsun. Baht açk olsun. nallah ilerleyen ampiyonalarda altn madalyay ülkemize kazandracandan eminim” dedi.

“BAKANIMIZ BÜYÜK DESTEK OLDU”

Milli Sporcumuz Meryem Betül Çavdar ise desteklerinden dolay Bakanmza teekkür etti. Afyonkarahisar’a gümü madalya ile dönmenin mutluluunu yaadn ifade eden Meryem Betül Çavdar, “Kesinlikle gururluyum ve mutluyum. Orada ilkleri yaadm. Ülkeme ve memleketime gümü madalya ile dönmek beni çok mutlu etti. Ayrca buradaki güzel organizasyon ve karlama bir sonraki admlarm için beni cesaretlendirdi. Bu yüzden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e, Sayn Valimize ve sayn il müdürümüze desteklerinden dolay teekkür ediyorum” dedi. Ziyaret sonunda Bakanmz Milli Sporcumuz Meryem’e Cumhuriyet altn hediye etti.

Haberin videosi için linki TIKLAYIN

https://we.tl/t-LgB7ebvUsd

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu