Afyon Haber

TÜRKİYE MOTOFEST´TE KIRAÇ VE MERVE ÖZBEY SAHNE ALDI

TÜRKYE MOTOFEST’TE KIRAÇ VE MERVE ÖZBEY SAHNE ALDI

            Cumhurbakanl himayesinde kadim ehrimiz Afyonkarahisar’da düzenlenen ve Dünya Motokros ampiyonas’nn (MXGP) iki ayann gerçekletirilecei Türkiye MotoFest etkinlii kapsamnda bu kez de ünlü sanatçlar Merve Özbey ve Kraç konser verdi. Ünlü arkclar müzikseverlere MotoFest cokusunu yaatt. On binlerce müzikseverin doldurduu Motor Sporlar Merkezinde gerçekleen konsere ilgi youndu.  

          Dünya Motokros ampiyonasna ev sahiplii yapan Afyonkarahisar birbirinden ünlü sanatçlar arlamaya devam ediyor. Etkinliklerin dördüncü gününde önce Merve Özbey sonra da Kraç hayranlar ile bulutu. Pop müziinin güçlü ismi Merve Özbey, güzellii ve sevilen arklaryla izleyenlere unutulmaz bir gece yaatt. Konsere katlan müzikseverler Özbey’in arklarna hep bir azdan elik etti.

          Karahisar Kalesi adl arks ile Afyonkarahisar ile özdeleen Kraç’a ise ilgi oldukça youndu. Alan dolduran on binlerce Afyonkarahisarl Kraç’n unutulmaz arklar ile doyasya elendi. Türk Rock müziinin ünlü isimlerinden Kraç’n arklarna elik eden hayranlar tempo tutarak hem stres att hem de elendi.

 “BEN BEN YAPAN AFYONKARAHSAR’DIR”

Sahne öncesi Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek sanatç Kraç ile bir araya geldi. Bakanmz Mehmet Zeybek ve Kraç kameralar karsna geçerek açklamalarda bulundu. Karahisar Kalesi arksn 20 yl önce seslendirdiini anmsatan arkc Kraç, Afyonkarahisar’n yeri ve öneminin kendisi için ayr olduunu ifade ederek; “ Afyonkarahisar benim için çok önemli. Beni ben yapan müzik öretmenim Refik Köksal Afyonkarahisarl. kinci albümümde de ‘Karahisar Kalesi’ türküsünü seslendirdim ve klibini de bu ehirde çektim. Bu yüzden bu ehrin yeri bende çok ayr. Bu günlere gelmem de Afyonkarahisar’n çok emei var. Harika bir atmosfer harika bir seyirci var. Organizasyonda emei geçenlere ve Belediye Bakanmza teekkürlerimi sunuyorum.”

KIRAÇ’TAN SEVENLERNE KLP MÜJDES

          Sevilen sanatç Kraç ayrca bir müjde de paylat. 3 bin yllk tarih, turizm destinasyonu Frig Vadisi’nde Karahisar Kalesi türküsüne yeni bir klip çekebileceinin sinyalini verdi. Konuya ilikin sanatç Kraç; “Karahisar türküsü eskimeyecek bir türkü. nsanlar benden bu türküyü dinlemeyi seviyor. Bu yüzden bu türkü yeniden bir klibi ve yorumu hak ediyor. Frig Vadisi’nde güzel bir klip çekebiliriz.” diye konutu.

“DEV ORGANZASYONLARA DEVAM EDECEK”

             Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ise açklamasnda beenilen sanatç Kraç’ Afyonkarahisar’da arlamaktan mutlu olduklarn belirterek; “Sanatçmz Afyonkarahisar için deerli, halkmz onu çok seviyor. Yllar sonra burada Kraç’ arlamaktan mutluyuz. Afyonkarahisar dev organizasyonlara ev sahiplii yapyor. Vatandalarmzn talebi ve ilgisinin youn olmas bizleri hem memnun hem de motive ediyor. Etkinliklerimizi her yl düzenlemeye sosyal aktiviteler ile vatandalarmz buluturmaya devam edeceiz. Emei geçenlere teekkür ediyorum.” dedi.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-i9d2VManpV

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu